طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس

طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس

دکوراسیون فروشگاه لباس شما تاثیر به سزایی در first impression مشتریان دارد. این یکی از مهمترین عوامل در جذب مشتریان و انتقال حس مثبت به آن ها برای حضور در فروشگاه می باشد.

شاید تا چند سال قبل، این که بر روی محصولات فروشگاه لباس خود تخفیف مناسبی به مخاطبان بدهید، می توانست باعث جذب مشتریان بسیاری زیادی برای فروشگاه شما شود اما امروزه دیگر مانند قبل نیست.

پیش تر درباره فروش رگال صحبت شد و حالا در این مقاله قصد داریم به ارائه راهکار هایی برای دیزاین فروشگاه لباس بپردازیم.

اگر در یک بازار فروش لباس در حال تجارت باشید، نیاز دارید که مزیت و تمایز با دیگر رقبا برای خود ایجاد کنید.

یکی از بهترین فعالیت های موجود، ایجاد تمایز در دکوراسیون فروشگاه است. اولین موردی که در یک فروشگاه بزرگ و نه تنها فروشگاه البسه در چشم مخاطب جلوه میکند، نمای آن از خارج و سپس دکوراسیون داخلی مغازه است.

فروشگاه لباس مردانه

طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس

 

یکی از نکات حرفه ای برای طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس مردانه، استفاده از فضای کلاسیک و رنگ های متمایل به تیره است.

البته مطمئنا این ایده برای تمامی فروشگاه های لباس مردانه مناسب نیست اما تکنیکیی است که در فروشگاه های لباس های مجلسی و رسمی به خوبی اجرا شده و علاوه بر آن در فروشگاه های لباس اسپرت هم میتوان از آن استفاده کرد.
نکته دیگر در مورد دیزاین بوتیک لباس مردانه، آزاد سازی فضای فروشگاه است.
اگر قصد دارید دکوراسیون مغازه کوچک خود را طراحی کنید، قرار نیست تمامی فضای مغازه را با استفاده از مانکن ها و استند ها پر از لباس کنید.

فروشگاه را به صورتی طراحی کنید که مشتریان بتوانند به راحتی در داخل آن گردش کرده و پس از یک مشاهده ۳۰ ثانیه ای به دلیل کمبود فضا از مغازه فراری نشوند.

فروشگاه لباس زنانه

طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس

بر خلاف بوتیک مردانه، دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه بهتر است با استفاده از رنگ های روشن و دلباز طراحی شود.

برای یک خریدار خانم حتی زیبایی دکوراسیون فروشگاه شما هم بسیار حائز اهمیت است و امکان دارد حتی قبل از ورود به فروشگاه، به دلیل چیدمان نامناسب دکور از تصمیم خود صرف نظر کرده و برای خرید به دیگر مغازه ها رجوع کند.
اگر خودتان صاحب یک فروشگاه لباس زنانه بوده و یا در فعالیت کاری خود مغازه ای برای فروش محصولات به خانم ها داشته بوده باشید، می دانید که خانم ها بسیار در خرید هایشان حساس و مشکل پسند اند.

بهتر است برای اینکه بتوانید جوابگوی نیاز های این عزیزان باشید، دکوراسیون خود را به صورتی طراحی کنید که گنجایش انواع البسه مختلف در تنوع بالا را داشته باشد.

البته اگر از کیفیت و زیبایی محصولات خود کاملا مطمئنید و اطمینان دارید که هیچ کدام از مشتریان نمی تواند دست رد به سینه اجناس شما بزند، بهتر است تا به سمت طراحی دکوراسیون های خلوت بروید.

چینش چنین دکوراسیونی نیازمند وجود یک طراح حرفه ای در کنار شماست.

به عنوان نکته آخر در مورد طراحی فروشگاه لباس زنانه باید بار دیگر این نکته را بازگو کنیم که بسیاری از خانم ها، در بیرون از مغازه و پس از مشاهده ویترین فروشگاه تصمیم میگیرند که به آن وارد شوند یا نه. پس تا جای ممکن به زیبایی ویترین اهمیت دهید.

فروشگاه لباس بچه گانه

طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس

در دکوراسیون فروشگاه لباس بچگانه باید به ۳ نکته توجه کنید:
خلاقیت
استفاده از رنگ های جذاب
طراحی ویترین چذاب

توصیه اکید می شود که تا حد ممکن از رنگ های تیره در طراحی این فروشگاه استفاده نکنید و در مقابل به سمت رنگ های روشن روی بیاورید.

البته منظور از رنگ های روشن صرفا رنگ سفید یا زرد ملایم نیست.

بلکه رنگ سبز، قرمز، آبی و… به خوبی میتواند دکوراسیونی زیبا برای مغازه شما بسازد.

اگر توانایی استفاده از رنگ های مذکور در دیوار فروشگاه را به دلایل مختلف ندارید، می توانید از آنها در دیگر اِلمان ها و اشیاء استفاده کنید.

مانند فروشگاه لباس زنانه، در دکوراسیون فروشگاه لباس بچه گانه نیز ویترین فروشگاه موضوع بسیار پر اهمیتی است. ویترین این فروشگاه را نه صرفا برای جذب مشتری بلکه به عنوان جزئی از فروشگاه بسازید.

در زمان چینش دکوراسیون بوتیک لباس بچه گانه تصور کنید که در حال ساخت یک فروشگاه اسباب بازی هستید و اوج خلاقیت خودتان را به نمایش بگذارید.

از اهمیت مانکن های بچه گانه در این فروشگاه غافل نشوید و از آنها نهایت استفاده را ببرید.

در بازار های بزرگی که رقابت بسیار زیاد است، وجود یک ویترین و دکوراسیون جذاب برای فروشگاه لباس شما بسیار حائز اهمیت است و میتواند تا حد زیادی باعث جذب مشتریان به فروشگاه شما شود. اما پس از آن باید به مواردی چون:

رفتار فروشنده
کیفیت محصولات
و قیمت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *