نحوه چینش و تزئین دکوراسیون رگال ساز

مغازه داران در مکان خود باید دکوراسیونی را ترتیب بدهند تا هر فردی که به داخل مغازه یا بوتیک لباس پا می گذارد با دیدن دکوراسیون مغازه پوشاک ، نیاز شدید به خرید اجناس داخل مغازه را در خود احساس کند.

دکوراسیون مغازه هیچگاه از دید افراد باهوش و تاجر پنهان نخواهد ماند چرا که تاثیر بسیار زیادی بروی احساس رضایت مشتری در هنگام حضور در داخل بوتیک و خرید جنس می گذارد.

رضایت و خشنودی مشتری مهم ترین کلید موفقیت در تجارت است پس هیچگاه این موضوع را دست کم نگیرید.

اما چگونه یک محیط شیک در دکوراسیون مغازه خود ایجاد کنیم؟

مسلما تزئین و طراحی دکوراسیون پوشاک هم ویژگی های مخصوص به خودش را دارد که در این مطلب به طور خلاصه نکاتی در این باب بیان می کنیم.

نمایش و زیباسازی

اصولاً فروش هر کالایی نیاز به تبلیغات، نمایش و زیباسازی چندین برابری آن دارد که دکوراسیون مغازه پوشاک اگر به درستی و با دقت انجام شود تمامی این موارد را با هم و در کنار یکدیگر خواهد داشت.

اولین چیزی که می تواند یک مشتری را برای خرید انواع پوشاک ترغیب نماید این است که از انتخاب بوتیک مورد نظر و فروشگاه رضایت داشته باشد، دکوراسیون زییای مغازه آن چیزی ست که می تواند این رضایت را به شکلی کامل به مشتری هدیه کند.

بهتر است تمامی موارد حتی ریزترین ها را مد نظر قرار دهید تا حتی یک مشتری را هم از دست نرود! این هدف فقط با طراحی و اجرای یک دکوراسیون زیبا با ترکیب رگال های متفاوت در مغازه پوشاک به دست می آید

نورپردازی مناسب

  نورپردازی مناسب در مغازه پوشاک یکی از مهم ترین مباحث است و باید به آن توجه ویژه ای شود. درجه و شدت نورپردازی در مغازه شما بستگی به حالتی دارد که برای دکوراسیون مغازه خود می پسندید.

اگر بیشتر از پوشاک های طرح کلاسیک در مغازه استفاده می کنید بهتر است میزان شدت نور را زیاد قرار بدهید، اگر هم پوشاکی به سبک آنتیک در مغازه دارید نورپردازی مغازه باید متعادل و ولرم باشد.

اما فارق از سبک لباس هایی که دارید، سعی کنید در نورپردازی مغازه پوشاک به هیچ عنوان از چراغ های فلوئورسنت با رنگ سبز و زرد استفاده نکنید چرا که این چراغ ها حس دلپذیر بودن دکوراسیون را از بین می برند و بنوعی حس ناخوشایندی را در مشتری ایجاد می کند.

استفاده از نور سفید در قسمت شلفها ، رگال ها و باکس ها مغازه بسیار مناسب خواهد بود.

همچنین برای تزیین بیشتر می توانید از این نور برای مشخص کردن مرز بندی های داخل مغازه استفاده کنید یا اگر گیاهانی در داخل مغازه نگهداری می کنید در زیر گیاه نوری برای روشن کردن آن تعبیه کنید تا فضا را گرم تر جلوه دهید.

استفاده از مانکن های مناسب و زیبا

همچنین یکی از نکات بسیار مهم در دکوراسیون مغازه پوشاک استفاده از مانکن های مناسب و زیبا در تعداد لازم است.

حتماً بوتیک های شیک و باکلاس فراوانی را دیده اید که هم در ویترین مغازه و هم در داخل از تعدادی مانکن بسیار زیبا برای نمایش دادن لباس ها استفاده کرده اند.

این مانکن ها بهترین ابزار برای زیباسازی دکوراسیون، نمایشِ بهتر انواع پوشاک و همچنین افزایش جذابیت فروشگاه هستند که تمامی این موارد نهایتاً سبب افزایش فروش آن مغازه خواهد شد.

در استفاده از مانکن ها باید به ابعاد مغازه پوشاک و همچنین تعداد مورد نیاز توجه کنید تا بیش از اندازه از آنها استفاده نشده و همچنین اگر مغازه دارای ابعادی کوچک است مشتری ها و خودتان دچار زحمت در رفت و آمد نشوید

از شلوغکاری بی مورد پرهیز کنید

نکته مهم دیگر در دکوراسیون مغازه پوشاک این است که از شلوغکاری بیمورد و تو در تو قرار دادن لباس ها تا جایی که می توانید پرهیز کنید.

سعی کنید لباس ها را به گونه ای دکوراسیون کنید که برای مشتریها از زوایای مختلف قابل رویت باشد؛

دیدن یک لباس از زوایای مختلف، آن هم بر روی یک رگال زیبا می تواند فروش شما را تضمین کرده و همچنین رضایت بسیار بیشتر مشتریها را در پی داشته باشد.

نحوه بنمایش گذاشتن اجناس

همانگونه که گفتیم نحوه بنمایش گذاشتن اجناس و مبلمان داخل مغازه از دیگر نکات مهم در دکوراسیون مغازه پوشاک است.

با انجام درست اینکار به راحتی می توانید دکوراسیونی لوکس و دنج را برای مشتریان ایجاد کنید.

برای جذابیت بیشتر می توانید برای هر نوع لباسی مانند ژاکت ها، پیراهن ها و شلوارها، نحوه تا کردن و رگال مخصوص به خودشان را داشته باشید.

یا اگر خواستار سبکی آنتیک در مغازه خود هستید می توانید از رگال های مدرن استفاده کنید.

برای ایجاد حسی دنج و گرم در دکوراسیون مغازه بهتر است از مبلمان راحتی بهمراه کوسن ها و بالش ها رنگارنگ استفاده کنید که بسیار بیشتر از صندلی ها و میزهای فلزی و سرد زیبایی و تاثیر گذاری دارند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *